Rok szk. 2015/2016 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Łowiczu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rok szk. 2015/2016

Archiwum

1  2   3

„Zakończenie roku szkolnego”
24.06.2016 r.    
      24 czerwca 2016 roku o godz. 9.00 dla klas I-III, a o godz. 11.00 dla klas IV-VI, odbyło się uroczyste zakończnie roku szkolnego 2015/ 2016.
„Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016”
23.06.2016 r.    
      W tym roku oprócz nagród za konkursy szkoła otrzymała także dyplom, z którego dumni byli wszyscy uczniowie i nauczyciele - dyplom  za zajęcie I miejsca w plebiscycie na najfajniejszą szkołę podstawową w powiecie łowickim.    
 Podczas apelu dyrektor szkoły podsumowała tegoroczne zmagania młodzieży podczas konkursów i wręczyła nagrody wszystkim, którzy zdobyli znaczące miejsca w konkursach szkolnych, powiatowych i ogólnopolskich. A było ich naprawdę dużo. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 
„Przedwakacyjne spotkanie”
23.06.2016 r.    
    Wakacje tuż tuż… W związku z tym do naszej szkoły zawitał policjant, aby  przypomnieć o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Policjant uczulał na bezpieczne zachowania podczas zabaw, w domu, a także przypominał o ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Tematem przewodnim był jednak bezpieczny wypoczynek nad wodą. Funkcjonariusz apelował, aby korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk i najlepiej pod okiem ratownika. To podstawowa zasada, o której wszyscy powinni pamiętać.   
IV miejsce w Polsce 
w Ogólnopolskim projekcie „Polub baterie”
23.06.2016 r.    
    W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Projekcie "Polub baterie". Projekt był realizowany w czterech etapach, podczas których uczniowie zbierali zużyte baterie. Po ich zakończeniu okazało się, iż SP 1 zajęła 4. miejsce w kraju. Otrzymaliśmy nagrody w postaci pomocy dydaktycznych na kwotę 1500 zł oraz zielone krzewy, które aktualnie zdobią teren przed naszą szkołą. Koordynatorem prac była p. Magdalena Zielińska - Koza, z którą współpracowały p. Małgorzata Muras i p. Edyta Jabłońska. Nad szkolną akcją zbierania baterii czuwali wszyscy wychowawcy klas I - VI. 
„Mam talent”
22.06.2016 r.    
    Jak co roku, tuż przed wakacjami uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podziwiać występy swoich koleżanek i kolegów podczas finału szkolnego konkursu "MAM TALENT". Tym razem wystąpiło łącznie 32 młodych artystów. Przeważali wokaliści, ale serca publiczności zdobyli również tancerze oraz grająca na skrzypcach Antosia Baranowska. Publiczności najbardziej przypadł do gustu występ wokalno - taneczny grupy GIRLS (Julia Cieślak, Natalia Cieślak, Milena Płacheta) z klasy VIa. Nagroda jury powędrowała w tym roku również w ręce uczennicy klasy VIa - Leny Portasz. Tym razem Lena urzekła wszystkich wykonaniem jednego z utworów Adele. 
Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a Lena otrzymała statuetkę. Kolejny "MAM TALENT" w naszej szkole już za rok i pamiętaj, że Ty także możesz wystąpić na naszej scenie!
„Występ Szkonego Koła Teatralnego”
22.06.2016 r.    
  Już po raz drugi (pierwszy występ odbył się w ubiegłym roku) członkowie Szkolnego Koła Teatralnego bawili społeczność szkolną podczas swojego przedstawienia  na sali gimnastycznej.
  Działo się to 22 czerwca 2016 r. Młodzi aktorzy (pod kierownictwem p. Magdaleny Tręboszki) przemówili słowami najznamienitszych poetów polskich, tworzących dla dzieci-nie bez kozery przedstawienie nosiło tytuł: „Poeci- dzieciom”. W trakcie występu można było obejrzeć inscenizacje takich wierszy, jak: „Czytanie”  i „Na zasadzce” M. Konopnickiej czy „Skrucha Józi” S. Jachowicza. Nie zabrakło także utworów współczesnych, takich jak: „Co najbardziej lubią dzieci” Urszuli Kozłowskiej czy wierszy Elizy Rozdoby: „Ala ma kota” i „Łakomczuszek” oraz: „Zostań moim przyjacielem”.
   Po przedstawieniu młodzi aktorzy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za całoroczną pracę w Szkolnym Kole Teatralnym z życzeniami dalszych sukcesów w pracy nad swoimi umiejętnościami aktorskimi.
„II Turniej Drużynowy zawodników początkujących.”
11.06.2016 r.    
 W sobotę w naszej szkole gościliśmy młodych szachistów z Łowicza i okolic. Do rywalizacji przystąpiło 6 ekip: SP1 Łowicz, SP7 Łowicz, SP Żuków, UKS „Pałac” Nieborów, UKS „Pijarski KS” Łowicz i UKS „GOK” Zduny. Turniej miał na celu upowszechnienie gry w szachy i zdobycie cennego doświadczenia podczas gry przez najmłodszych. Jednak przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Po rozegraniu 5 pojedynków nasza drużyna zajęła dobre 3 miejsce, a wystąpiła w składzie: Oskar Szafarowicz (kapitan), Marcelina Guzek, Mikołaj Gajda, Marcel Grażka, Oskar Muras i Małgorzata Karolak. Na szczególne słowa uznania zasłużyła w naszej ekipie właśnie Małgosia,dla której był to pierwszy w życiu turniej, a okazała się naszą najlepiej punktującą zawodniczką. Opiekunem naszej grupy był pan Łukasz Kosmala, nad przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Robert Chojnowski i Zdzisław Czyżak, a organizacją turnieju zajęli się pani Małgorzata Muras i pan Paweł Wysocki. Następny turniej już w nowym roku szkolnym. Tym razem gospodarzem będzie UKS "GOK" Zduny. 
„Zielona szkoła klas piatych”
11.06.2016 r.    
 W dniach 7-10.06.2016 r. uczniowie klas V. cieszyli się urokami zielonej szkoły na północy naszego kraju. Podczas swego pobytu zwiedzili: Pruszcz Gdański, Gdynię, Gdańsk, Sopot, Hel, Westerplatte, Jastarnię, Juratę i Malbork. Odwiedzili najbardziej wysunięty na północ naszego kraju Przylądek Rozewie. W trakcie wypoczynku podziwiali piękno rodzimej przyrody, pogłębiali wiedzę historyczną nt. odwiedzanych miast, zażywali sportów na nadbałtyckich plażach i wzmacniali odporność korzystając z klimatu nadmorskiego. Usatysfakcjonowani powrócili z wyjazdu, na którym opiekę sprawowały: p. Anna Zalewska, p. Katarzyna Wawrzyńczak i p. Edyta Jabłońska.
„Dzień Dziecka w klasie V A”
1.06.2016 r.    
 W tym roku klasa Va obchody Dnia Dziecka postanowiła uczcić w dość nietypowy sposób. Już  31 maja uczniowie pod opieką p. Wysockiego i licznej grupy rodziców wyruszyli na pieszą wędrówkę do Nieborowa. Pomimo upału, deszczu i bolących nóg wszystkim uczestnikom wyprawy udało się dotrzeć do celu podróży - "Stacji Nieborów". Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na rywalizację sportową, ognisko, podchody i zwiedzanie Muzeum Motoryzacji. W Nieborowie klasie Va tak bardzo się podobało, że uczniowie ośrodek opuścili dopiero następnego dnia po południu.
„Dzień Dziecka w klasie I B”
1.06.2016 r.    
  Dzień Dziecka w klasie I B był wesoły i ciekawy. Dzieci udały się z wizytą do pałacu w Nieborowie. Uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych na temat „Higiena wieków minionych”. Zwiedziły wnętrza pałacu, wysłuchały opowieści o tym jak kiedyś dbano o higienę, co to jest gotowalnia, jakich pachnideł używano i do czego służyły wytwornym damom wachlarze. Na pamiątkę każdy mógł zabrać do domu mydełko. Było niezwykłe, bo dzieci same mogły decydować o jego kształcie, kolorze i zapachu! Wyobraźcie sobie czerwonego motyla pachnącego arbuzem…
„Literaci są wśród nas!”
29.05.2016 r.    
  Uczeń naszej szkoły-Jakub Rożniata z klasy IV c otrzymał nagrodę, zajmując pierwsze miejsce w konkursie literackim pt.: „Portrety rodzinne” w pierwszej kategorii wiekowej (klasy IV-VI).
Jego starsza koleżanka z klasy VI b- Klaudia Boczek- otrzymała jedno z dwóch wyróżnień, jakie zostały przyznane w tym konkursie.
    Konkurs organizowany jest cyklicznie w ramach ogólnopolskiego projektu: „Marsz dla życia i rodziny” przez Miejską Bibliotekę im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu, a honorowy patronat nad nim sprawuje Burmistrz Łowicza-Krzysztof Jan Kaliński.
Laureatom gratulujemy i życzymy, aby ich wena twórcza nigdy nie opuszczała!
Gród Foluszek
26.05.2016 r.    
        W maju do Ośrodka Edukacji Historycznej "Gród Foluszek" na Pojezierzu Brodnickim pojechali uczniowie klas 1 d, 2 a i 2 b. Dzieci uczestniczyły w zajeciach, które przybliżyły im czasy średniowiecza. Przewodnik zwany kasztelanem opowiedział im o kulturze i etosie rycerskim. Dzieci przebrane w stroje z epoki wędrowały po lesie, szukały roślin i herbów rycerskich. Wyrabiały też naczynia z gliny, strzelały z łuku (lub kuszy), a takze próbowały swoich sił w fechtunku mieczem. Miały też okazję obserwować prace w kuźni, obróbkę drzewa narzędziami ciesielskimi oraz mielenie zboża na żarnach. Na zakończenie grupa otrzymała dyplomy i drobne upominki. Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci dzieci.
Wycieczka do Ojcowa - Krakowa - Energylandii
26.05.2016 r.    
        W dniach: 24 - 25 maja 2016 r. klasy szóste wzięły udział w  dwudniowej wycieczce na tereny Małopolski. Opiekę nad  uczniami sprawowały panie: Małgorzata Muras, Magdalena Tręboszka, Agnieszka Jagodzińska i Magdalena Bartosiak. Dzieci najpierw zwiedziły zamek na Pieskowej Skale z 1315 r., wybudowany przez Kazimierza Wielkiego, oraz zobaczyły Maczugę Herkulesa-skałę powstałą z twardych wapieni, znajdującą się na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego.
    Następnie wycieczkowicze wędrowali uroczą doliną rzeki Prądnik, zbudowaną głównie z wapieni z okresu górnej jury i kredy (150 mln lat) na obszarze Ojcowskiego Parku Narodowego.
    Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Groty Łokietka (320 m długości) położonej ok. 125 m nad dnem Doliny Sąspowskiej. Według legendy ukrywał się w niej Władysław Łokietek przed królem czeskim Wacławem II na przełomie XIII i XIV w. przez około 6 tygodni.
    Później uczniowie obejrzeli gotycki  kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (kościół Mariacki) budowany w XIV i XV wieku ze słynnym retabulum wykonanym w latach 1477-89 przez Wita Stwosza. I wreszcie upragniona Energylandia! Uczniowie przez blisko trzy godziny korzystali z wszystkich atrakcji w jednym z dwóch największych parków rozrywki w Polsce (powierzchnia ok. 26 ha).  Kto nie był, ten niech żałuje!!!
Przedstawienie teatralne
"Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny"
16.05.2016 r.    
   16 maja br. do Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Łowiczu zawitała Księżniczka Klementyna, by wprowadzić dzieci w świat bajeczno-mlecznej krainy, gdzie kot jest super bohaterem i ratuje myszy, a granicą możliwości jest tylko własna wyobraźniaPrzedstawienie w Łowiczu, realizowane w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka”, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez dzieci, które bardzo chętnie zaangażowały się w spektakl, odpowiadając na pytania, ucząc się specjalnie na ten cel przygotowanej piosenki i wspierając Księżniczkę Klementynę w jej problemach. Na zakończenie spektaklu dzieci otrzymały upominki, których celem było wzmocnienie przekazu przedstawienia i zachęcenie do codziennego picia mleka.
"Majowy Jedynkowy Turniej Szachowy
"
13.05.2016 r.    
   Za nami ostatni w tym roku turniej z cyklu JLS. Faworytem do zwycięstwa w piątek i w całym turnieju był niewątpliwie Przemek Łazarski (VIb), który nie zawiódł i wygrał wszystkie swoje pojedynki. Na drugim miejscu turniej zakończył Paweł Graczyk (VIa). Na najniższym stopniu podium w piątek stanął Dominik Wilk (Va), dla którego był to najlepszy dotychczasowy wynik. Świetnie zaprezentowały się również nasze szachistki. Magdalena Walczak (Va), Paulina Łazarska (IVb) i Marcelina Guzek (IIIc). Każda z nich wygrała 4 z 7 parti. W tym roku szkolnym w szachowej rywalizacji brało udział 29 uczniów. Puchar dla najlepszego szachisty w naszej szkole trafi do Przemysława Łazarskiego (VIb), Na drugim miejscu rywalizację zakończył Krystian Tomaszkiewicz (Vb), a trzecie miejsce zdobył Paweł Graczyk (VIa). Najlepszą dziewczyną w całym sezonie okazała się Magdalena Walczak (Va). W załączniku tabela końcowa JLS i wyniki ostatniego turnieju.
"Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem"
6.05.2016 r.    
     W piątek 6 maja 2016 r. uczniowie klasy V b i V c spotkali się z pisarzem Marcinem Pałaszem z okazji IV Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami "Z książką na walizkach - Odkrywcy". Marcin Pałasz to autor słuchowisk oraz książek dla dzieci i młodzieży, "z zawodu pisarz i optymista" - jak sam mówi o sobie. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy - "Słowa niosą uśmiech" i ten śmiech słychać było podczas spotkania z uczniami szkół podstawowych z klas IV-VI. Autor przygód książek o psie Elfie, słuchowisk i wielu innych pozycji dla dzieci i młodzieży opowiadał anegdoty ze swojego pisarskiego życia. Podczas spotkania pisarz promował swoją książkę "Wszystko zaczyna się od marzeń", którą można było nabyć i poprosić o autograf. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczno-literacki ODKRYWCY zorganizowany z okazji IV Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami "Z książką na walizkach – Odkrywcy". Autor wybrał trzy najlepsze prace z naszej szkoły: Wiktorii Stolarczyk z k. V b, Krystiana Tomaszkiewicza z kl.  b, Michaliny Gładkiej z kl. V b. Praca Michaliny została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu. Gratulujemy!
"NAUKA W BIBLIOTECE"
29.04.2016 r.    
     W piątek 29 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczynią- p. M. Tręboszką- wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu.
   Zajęcia biblioteczne, prowadzone przez panią kierownik filii-Jolantę Pokorską, zostały zorganizowane w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Dotyczyły archaizmów w powieściach historycznych tego pisarza.
   Uczniowie wyszukiwali w losowo wybranych fragmentach „Krzyżaków” i „Trylogii” wyrazy, które nie występują we współczesnym  języku polskim. Następnie wyjaśniali ich znaczenie, przekształcając tekst tak, aby był zrozumiały obecnie.
"Jak prawidłowo się odżywiać?"
19.04.2016 r.    
     W dniu 19.04.2016 r. w klasie VI a w ramach godziny z wychowawcą odbyła się lekcja na temat: "Jak prawidłowo się odżywiać?". Lekcję poprowadziły uczennice: Karolina Wójcik, Paulina Ścibor oraz Adrianna Wieczorek pod opieką pani Ewy Ryfy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu z klasy o nachyleniu biologiczno-chemicznym. Celem lekcji było uświadomienie uczniom zasad prawidłowego żywienia oraz ich wpływu na nasz organizm.
"Sprawdzian szóstoklasisty"
5.04.2016 r.    
 Pisemny egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00. Uczniowie klas szóstych rozwiązywali zadania z dwóch części. Pierwsza z nich obejmowała zagadnienia z języka polskiego i matematyki i trwała 80 minut. Po przerwie, kwadrans przed południem uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego. Na ich rozwiązanie mieli 45 minut. Niektórzy szóstoklasiści, np. dyslektycy, mieli więcej czasu na napisanie sprawdzianu - odpowiednio 120 i 70 minut. Do egzaminu przystąpiło 50 uczniów. Przed kwietniowym sprawdzianem szóstoklasiści pisali trzy próbne egzaminy.
Akcja charytatywna "Świąteczne Kartki Dobroczynne"
23.03.2016 r.    
   W marcu na terenie naszej szkoły odbyła się kolejna akcja charytatywna "Świąteczne Kartki Dobroczynne". Dziękujemy za uczestnictwo w wielkanocnej akcji "Świąteczne Kartki Dobroczynne". Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu chorzy, niepełnosprawni podopieczni Stowarzyszenia Sursum Corda otrzymali wsparcie. Na konto stowarzyszenia przekazaliśmy 202 zł. Za zorganizowanie akcji w naszej szkole odpowiedzialne były uczennice klasy VI a (Oliwia Dudzińska, Olga Dzięgielewska, Wiktoria Graczyk, Julia Lelonkiewicz, Aleksandra Płacheta, Milena Płacheta, Amelia Walczak, Wiktoria Kazuń oraz Maja Demidowicz), we współpracy z Samorządem Uczniowskim (pod opieką p. Pawła Wysockiego oraz p. Małgorzaty Muras). Dziękujemy za okazaną pomoc.
"Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych"
23.03.2016 r.    
   W dniu 23 marca 2016 r. klasy szóste wystawiły sztukę pt.: „Od Wielkiego Postu do lanego poniedziałku”  (tekst: M. Tręboszka, oprawa muzyczna: K. Portasz). Uczniowie: Milena Płacheta (6a), Karolina Wawrzyńska (6b), Julia Dąbrowska (6b) oraz Wiktor Grzegorek (6a) pod opieką p. M. Tręboszki (6b) i p. M. Muras (6a) wprowadzili widzów w świat dawnych, zapomnianych, a nierzadko i nieznanych tradycji oraz zwyczajów związanych z Wielkim Postem, Wielkim Tygodniem i Świętami Wielkanocnymi. 
  Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem odegrali role członków czteroosobowej chrześcijańskiej rodziny. Śledząc ich poczynania w okresie  od Wielkiego Postu do lanego poniedziałku i naśladując te zachowania (chociaż w części), można było godnie przygotować się do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.
   W uroczystości brały jeszcze udział: Klaudia Boczek (6b) i Małgorzata Kocbuch (6b). Swoim występem uświetnił ją chór szkolny pod kierownictwem p. K. Portasz. Pamiątkowe upominki dla przybyłych gości wykonały panie: J. Kocemba i A. Bury. Dekoracją sali zajęła się p. I. Górska.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE 


"I szachowy turniej drużynowy zawodników początkujących"
19.03.2016 r.    
   W dniu 19 marca 2016 r. w Szkole Pijarskiej odbyły się niecodzienne zawody. Po raz pierwszy w historii szachów juniorskich udało się doprowadzić do I turnieju drużynowego dla zawodników początkujących. Każda z 4 ekip UKS „GOK” Zduny, UKS „Pałac” Nieborów, SP 1 Łowicz gospodarz UKS „Pijarski KS” Łowicz liczyła po 6 zawodników. Rywalizacja trwała ponad 3 godziny systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż.
Na duży sukces naszej ekipy, jakim niewątpliwie jest zajęcie 2 miejsca w silnie obstawionym turnieju, zapracowali: kapitan Marcelina Guzek (5,0 pkt.), Mikołaj Gajda (5,0 pkt.), Oliwier Tokarz (3,5 pkt.), Oskar Szafarowicz (3,0 pkt.), Marcel Grażka (1,0 pkt.), Oskar Muras (1,0 pkt.). Dla niektórych było to bardzo duże przeżycie, ponieważ grali po raz pierwszy w oficjalnych rozgrywkach.
Po rozegraniu 6 rund wyniki końcowe ukształtowały się następująco:
1.    UKS „Pijarski KS” Łowicz                            24,5 punktu
2.    SP 1 Łowicz                                              18,5 punktu
3.    UKS „Pałac” Nieborów                                14,5 punktu
UKS „GOK” Zduny                                      14,5 punktu
"O Wielkanocy z bocianem w tle"
18 marca 2016 r.
  W dniu 18 marca 2016 r. klasa 6b wraz z wychowawczynią -p. Magdaleną Tręboszką- uczestniczyła w zajęciach muzealnych, poświęconych obrzędowości wielkanocnej.
   W pierwszej części spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali wykładu na temat dawnych tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą i Wielkim Postem.
   W części warsztatowej dzieci wykonywały bociana- z jajka, patyczków i plastikowego kubka.
Ptak ten łączy się z datą 25 marca-dniem Zwiastowania NMP, który przypadał w okolicy Świąt Wielkanocnych i związany był z nadchodzeniem wiosny, a tę-jak wiadomo-zapowiada m.in. przylot bocianów.
"Z wizytą w teatrze i kręgielni"
18.03.2016 r.    
   18 marca 2016 r. uczniowie klas IV pod opieką nauczycieli (p. Ł. Kosmali, p. A. Rożniaty, p. R. Graczyka i p. M. Zielińskiej - Kozy)  wyruszyli do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl „Złota kaczka” w reżyserii Jana Polaka. Przedstawienie wprowadziło widzów w magiczny świat warszawskich legend. Główny bohater uświadomił wszystkim, że pieniądze dają szczęście, ale tylko wtedy, gdy można się nimi podzielić. Spektakl wszystkim bardzo się spodobał, tym bardziej, że partie dialogowe wzbogacono bogatą oprawą muzyczną.
   Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kręgielni Arturo Bowling Club. Bowling jest dziś jedną z najatrakcyjniejszych gier towarzyskich i sportowych. Jest to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle. Fakt ten jest oczywisty dla każdego, kto choć raz spróbował rzucać kulą bowlingową. Zabawa była super!
"Marcowy Jedynkowy Turniej Szachowy
"
18.03.2016 r.    
   W marcu do rywalizacji na szachownicy przystąpiło 19 uczniów naszej szkoły. Kolejne zwycięstwo odniósł Przemysław Łazarski (6 b), który tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na uwagę zasługuje również fakt, że w tej edycji Jedynkowej Ligi Szachowej Przemek nie poniósł jeszcze żadnej porażki, a rozegrał już 24 partie!. Na drugim miejscu uplasował się tym razem Paweł Graczyk (6 a), a na najniższym stopniu podium stanął Krystian Tomaszkiewicz (5 b). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Paulina Łazarska (4 b), a wśród zawodników z grupy początkującej najlepszy okazał się Oskar Szafarowicz (3 c). Świetny występ (4 miejsce) zanotował Jan Rabikowski (4 b). Brawa również dla Marceliny Guzek (3 c), która w marcowym turnieju zdobyła swoje pierwsze punkty w tym sezonie JLS.
"Najnowsze osiągnięcia naszych uczniów w zakresie ortografii
"
17.03.2016 r.    
   Laureatem i finalistą  konkursu ortograficznego, przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego pt.: „Stypendiada polonistyczna dla klas 4-6”, która odbyła się w dniach 01-02.12.2016 r., zostali następujący uczniowie:
   * Hanna Multan ( uczennica kl. 5 b) - I miejsce,
   * Laura Kruszczyńska (z klasy 5 a) - wyróżnienie.
   Najlepszym uczniem wśród czwartoklasistów na terenie Łowicza został chłopiec z klasy 4 c - Maksymilian Lewandowski, który otrzymał tytuł „Wicemistrza” w Miejskim Konkursie Ortograficznym pt.: "Mistrz ortografii 2016". („Mistrza” nie było). Jego kolega z klasy - Bartosz Dębiński  otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.
   Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
"Licytacja książek
"
16.03.2016 r.    
W dniu 17 marca 2016 r. o godzinie 16.15 na małej sali rekreacyjno - sportowej odbędzie się licytacja książek biorących udział w konkursie w ramach imprezy „Dzień Książki dla Afryki”. Podczas specjalnie przygotowanej imprezy, wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane, a zainteresowane osoby będą mogły zabrać do domu wybraną przez siebie pozycję w zamian za przekazaną darowiznę na rzecz dzieci w Mali.
Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dziadków, krewnych, przyjaciół  i sąsiadów.
"Konkursy z języka angielskiego
"
12.03.2016 r.    
W dniach 31.03.2016 - 1.04.2016 odbędą się konkursy z języka angielskiego dla klas IV - VI. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem.
Główne cele konkursów to:
  • popularyzacja i pogłębienie wiedzy dotyczącej realiów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych
  • kształtowanie postawy tolerancji wobec innych krajów, ich kultury i języka
  • poszerzanie umiejętności językowych młodzieży
  • doskonalenie umiejętności prezentacji i wykorzystania różnorodnych źródeł
  • wykazanie się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu
  • inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej
  • promowanie szlachetnego współzawodnictwa
  • umacnianie wiary we własne siły
  • wykrywanie uzdolnionej młodzieży.
Za prawidłowy przebieg konkursów odpowiedzialne są p. Małgorzata Muras i p. Katarzyna Wawrzyńczak.
"Walentynkowa wizyta w muzeum w Łowiczu
"
8.02.2016 r.    
  W poniedziałek, 8 lutego 2016 r. uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią - p. Magdaleną Zielińską- Kozą – uczestniczyli w zajęcia pt. „Sercem drukowane. Warsztaty graficzne". 
  W trakcie zajęć uczestnicy zapoznali się z technikami poligraficznymi oraz wykonali kartki o tematyce walentynkowej przy użyciu odbitki linorytniczej.

1  2   3

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego