Rok szk. 2012/2013 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Łowiczu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rok szk. 2012/2013

Archiwum
Podsumowanie roku szkolnego 2012/13
Zostań gwiazdą
Dzień Dziecka
   W sobotę 1 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu bawiły się na imprezie piknikowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 w Łowiczu przy współpracy z 3. Drużyną ZHP Impessa.  
   Ze swoimi zbrojami z rożnych epok historycznych przyjechali pasjonaci pradawnych czasów wraz z młodym narybkiem także ubranym w odpowiednie stroje. Mieli oni własne stanowisko, na którym prezentowali i omawiali swoje stroje oraz przyniesione ze sobą miecze, łuki i strzały. Pod bacznym okiem instruktora, dzieci miały możliwość wypróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku czy kuszy.  
   Od godziny 12:00 do 15:00, czyli przez cały czas trwania imprezy, można było pomalować sobie fantazyjne wzory na twarzy, wyczarować na chodniku kolorową kredą postacie z ulubionych bajek, czy puścić wodze wyobraźni podczas malowania farbami na rozwieszonej pomiędzy drzewami przezroczystej folii. W rozbitym przez harcerzy namiocie można było obejrzeć film-klasyk harcerski „Czarne stopy”. W kolejnym namiocie dzieci próbowały swoich sił w konkursie śpiewania „Karaoke”. Na sali gimnastycznej grupa dziewcząt uczyła się układu tanecznego w rytmie hip-hopu, który został zaprezentowany wszystkim na sam koniec imprezy. Nie obyło się oczywiście bez „rzutu kaloszem” oraz rzucaniu piłeczką do piramidy z metalowych puszek. Na każde dziecko czekała słodka nagroda. Tuż obok, na szkolnym placu zabaw, harcerki informowały zainteresowane dzieci o fachowym udzielaniu „pierwszej pomocy” poszkodowanym w rożnych wypadkach osobom. Harcerze uczyli także dzieci szyfrowania listów i wiązania węzłów. Pomiędzy drzewami rozciągnięto liny do przechodzenia na niewielkiej wysokości. Na sam koniec zabawy wszyscy jej uczestnicy – także dorośli – bawili się wspólnie przy muzyce i układach tanecznych proponowanych przez harcerzy.
   Wspólne gry i zabawy przyniosły wiele radości zarówno maluchom jak nam organizatorom. Dzięki życzliwości sponsorów: Piekarnia ZPC Marel, Mars Polska, Firma Braci Urbanek, Piekarnia Brzezińscy ze Skierniewic każdy uczestnik konkursu mógł otrzymać ciekawe nagrody.
Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych uczniów
9 czerwca 2013 r.
Złudzeniom nie, iluzji tak!
8 maja 2013 r.
    Dnia 8 maja  w naszej szkole gościła grupa teatralno-cyrkowa z przedstawieniem  pt.: „Złudzeniom nie, iluzji tak!”. Program prowadzony był  przez znanego polskiego iluzjonistę Grzegorza Klatę i jego asystentkę Alicję Drozdowską.
    Poprzez zabawę i czynne  włączanie widzów do konkursów uczniowie przybliżyli sobie tematykę związaną z uzależnieniami. Ta nietypowa forma profilaktyki, przyjęta była z wielkim entuzjazmem przez uczniów, w szczególności tych, którzy zaproszeni na scenę do zabawy, mogli bezpośrednio uczestniczyć w różnych “magicznych” sztuczkach. Spektakl  z pewnością pozostawi  w pamięci nie tylko sztukę iluzji, ale również  przestrogę, jak złudne potrafią być doznania związane z niebezpiecznymi używkami i jak łatwo się od nich uzależnić. 
Jan Paweł II - pamiętamy
15 maja 2013 r.
Siostra Halina Sposób i uczniowie klas drugich przygotowali apel poświęcony Janowi Pawłowi II.
Święto Konstytucji 3 maja
     Klasa 5 b pod kierunkiem Pani Wandy Pietrasiak oraz chór szkolny pod kierunkiem Pani Katarzyny Portasz przygotowała  apel na temat  Święta Konstytucji 3 maja. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą tło historyczne tego wydarzenia oraz wysłuchali kilku patriotycznych pieśni. Przypomnijmy, że  Ustawa Rządowa z dnia 3 maja  1791 była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.
Wielkanoc 2013  
31 marzec 2013 r.
W oczekiwaniu na Wielkanoc
7 kwietnia 2013 r.
     Choć aura nas nie rozpieszcza i trudno dostrzec oznaki wiosny to, przynajmniej ta kalendarzowa, już nadeszła. I Wielkanoc tuż tuż.
W pierwszym dniu wiosny w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu uczniowie ze Szkolnego  Koła Regionalnego pod kierunkiem Pani Teresy Taras i innych pracowników biblioteki, próbowali swych sił w zdobieniu tradycyjnych palm wielkanocnych. Z zielonych gałązek, baziek i kwiatów wyczarowanych z kolorowej bibuły powstały piękne palemki, które uczniowie z dumą zabrali do domów. Jak znalazł na Palmową Niedzielę.      
Spotkanie w Bibliotece było okazją do przypomnienia tradycyjnych Wielkanocnych obrzędów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o zwyczajach związanych z palemkami i opowiadały, jak Wielkanoc obchodzona jest w ich domach.
Dzień otwarty
13 marca 2013 r.           
13 marca 2013 r. zorganizowany został w naszej szkole Dzień Otwarty. Dyrektor  szkoły, pani Teresa Sokalska-Lebioda przedstawiła rodzicom ofertę szkoły na rok 2013/2014. Po oficjalnym spotkaniu na sali gimnastycznej i obejrzeniu części artystycznej, rodzice i dzieci mieli okazję obejrzeć placówkę. Niektóre dzieci usiadły po raz pierwszy w szkolnych ławkach, co ich rodzicom przypomniało o czasach, kiedy sami byli uczniami Jedynki. Aby dzieci jak najlepiej przygotowały się do roli uczniów szkoła organizuje dla nich zajęcia adaptacyjne w dniach 8, 15 i 22 maja. Serdecznie zapraszamy!
Przedstawienie z okazji Dnia Kobiet 
 10 marca 2013 r.
Bezpieczne ferie  –  spotkanie z policjantem
   Tuż przed feriami gościł w naszej szkole sierż. sztab. Hubert Orzeł z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.  Przypomniał wszystkim uczniom o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Na zakończenie spotkania wspólnie z  Panią dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.
Zabawa karnawałowa 
18.02.2013 r.
Uczniowie ze 100% frekwencją w I półroczu roku szkolnego 2012/2013
1. Matysek Emanuel 1b
2. Dołgoruki Wiktoria 1b
3. Kozioł Mateusz 1b
4. Piekacz Karolina 1c
5. Walczak Jakub 1c
6. Wosiewicz Julia 2a
7. Wójcik Malwina 2a
8. Śliwińska Malwina 2a
9. Kowalski Cyprian 2a
10. Czubik Bogumiła 2b
11. Mitręga Joanna 2b
12. Szymańska Agata 2b
13. Cieślak Natalia 3a
14. Dąbrowska Julia 3b
15. Jagielski Łukasz 3b
16. Kędziora Wiktor 3b
17. Wawrzyńska Karolina 3b 
Serdecznie gratulujemy!
Jasełka
Gniezno -grudzień 2012
Andrzejki 
29.11.2012 r.
   Której but na progu stanie - pierwsza panna na wydanie.
Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze.
Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście.
Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.
 
Festiwal  Małych Form Teatralnych - Łowicki Ośrodek Kultury
22.11.2012 r.
 Uczniowie z klasy 2a, 2b i 2c pod kierunkiem p. A. Mielczarskiej, p. D. Lis oraz p. M. Podleśnej zaprezentowali bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Pani I. Górska wsparła organizatorów przy przygotowaniu scenografii. Pani  K. Portasz oraz p. A. Rożniata  przygotowali przedstawienie pt. „Historia nie z tej Ziemi”. Wystąpili w  nim  uczniowie z klas 4 – 6. Dla większości uczniów był to pierwszy występ na prawdziwej scenie.
11 Listopada - Święto Nieodległości 
Dyskotekowy halloween
Ślubowanie pierwszoklasistów
15.12.2012 r.
Do ślubowania przystąpili uczniowie klasy I a, I b i I c:
„Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować,
do lekcji się przygotować,
działać na rzecz własnej szkoły,
być uprzejmym i wesołym.”
Rodzice zgodnym chórem powtarzali:
„Być rodzicem w pierwszej klasie,
to wyzwanie jest nie lada!”
Pani dyrektor dotknięciem magicznego ołówka dokonała pasowania dzieci na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.
Każdy otrzymał piękny pamiątkowy dyplom i róg obfitości ze słodyczami. Dzieci podziękowały miłym gościom za przybycie, pomoc i wsparcie przy organizacji uroczystości.
Michałówek - październik 2012 
Góry Świętokrzyskie - październik 2012
Dzień Nauczyciela 2012
Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie klasy 2 a, 2 b i 2 c zaprosili wszystkich przyjaciół naszej szkoły na przedstawienie pt. ”Czerwony Kapturek”. Inscenizację przygotowały p. Agnieszka Mielczarska, p. Danuta Lis oraz p. Małgorzata Podleśna.
      Ile słoni jest w Afryce, 
   Czy są ludzie na księżycu,
     Co król jada na śniadanie, 
    Gdzie nietoperz ma mieszkanie.
   Nasza Pani wszystko wie!
     Za to dzisiaj w dzień świąteczny, 
     Każdy z nas jest bardzo grzeczny,
     Dziś piosenki zaśpiewamy,
     Na bębenku zastukamy, 
    Bo dziś Pani święto jest.
 
Łódź - wrzesień 2012
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego