2016/2017 nr2 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Łowiczu

Idź do spisu treści

Menu główne:

2016/2017 nr2

Archiwum

1  2  3  4

Sukces organizacyjny i sportowy
XIII Mistrzostw Łowicza w Pływaniu Uczniów Szkół Podstawowych
27.04.2017 r.    
   Nasza szkoła wspólnie z OSIR w Łowiczu była organizatorem kolejnych już XIII Mistrzostw Łowicza w Pływaniu Uczniów Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się w dniu 27.04.2017 r. i wzięło w nich udział 96 uczniów z pięciu łowickich szkół podstawowych. Patronat nad imprezą objął Krzysztof Jan Kaliński - Burmistrz Miasta Łowicza, który wspólnie z Teresą Sokalską – Lebiodą – dyrektor naszej szkoły dokonali otwarcia imprezy. Uczniowie rywalizowali w 22 kategoriach i w czterech stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. O skali zawodów świadczy również łączna ilość wyścigów – 60, rozegranych w tych kategoriach. W organizację i sędziowanie zawodów oprócz nauczycieli z naszej szkoły i pracowników OSiR włączyli się uczniowie z klasy 5c. Najlepsze piątki zawodników w odpowiednich kategoriach zastały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i medalami.
   Na koniec zawodów ogłoszono klasyfikacją drużynową szkół. Zdecydowane zwycięstwo odniosła w niej nasza szkoła. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Łowicza.
1.    Szkoła Podstawowa nr 1 – 120 pkt
2.    Szkoła Podstawowa nr 2 – 53 pkt
3.    Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju – 50 pkt
4.    Szkoła Podstawowa nr 4 – 11 pkt
5.    Szkoła Podstawowa nr 3 – 6 pkt
Z wizytą u Pana Kleksa
26.04.2017 r.    
  W klasach IV a i IV c odbyły się niecodzienne lekcje języka polskiego.
W dniu 26 kwietnia 2017 r. uczniowie (pod opieką nauczycielki języka polskiego i swoich wychowawców) wzięli udział w warsztatach w pałacu w Nieborowie-miejscu, gdzie 30 lat temu kręcono sceny do filmu na podstawie lektury szkolnej pt.:„Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy. Dzieci układały puzzle, badały zawartość przepastnych kieszeni spodni pana Kleksa, poznawały sekrety  jego kuchni, brały udział w lekcji kleksografii, inscenizowały historię o księciu Mateuszu i próbowały odszyfrować jego ptasią mowę-a w nagrodę były oczywiście kolorowe piegi!
   W drugiej części warsztatów uczniowie zwiedzali pałac-filmową akademię Pana Kleksa-oczami jego uczniów. W jednej z szuflad odkryli nawet zapiski samego Pana Kleksa-był to sen Adasia Niezgódki.
   Dodatkową atrakcją był spacer po zabytkowym parku i ruch na świeżym powietrzuJ
Ruszyły czwartki lekkoatletyczne
25.04.2017 r.    
   Nie mieli szczęścia do pogody organizatorzy wiosennych edycji  łowickich czwartków lekkoatletycznych.  W końcu korzystna aura pozwoliła rozegrać pierwszą edycję w dniu 25.04.17 r. Zawody tradycyjnie odbyły się na stadionie organizatora zawodów – OSiR w Łowiczu. Na starcie stanęła grupa 99 zawodników w tym 41 reprezentantów naszej szkoły. Z naszych uczniów najwyższe wyniki w swoich kategoriach wiekowych uzyskali:
Patrycja Zabost (6 b) – II miejsce w biegu na 60 m z czasem 8,90 s,
Malina Wójcik (6 a) – I miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 55 m,
Mateusz Sierota (5 c) – I miejsce w biegu na 60 m z czasem 8,69 s i II miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,19 m,
Natalia Brochocka (5 a) – I miejsce w biegu na 60 m z czasem 9,11 s i I miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,02 m,
Marta Czubik (4 b) – II miejsce w biegu na 60 m z czasem 9,43 s i III miejsce w skoku w dal z wynikiem 3,95 m; Bogumiła Czubik (6 b) – II miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 42 m; Filip Deka (6 a) – I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 1,30 m; Mikołaj Grzegorek (4 b) – II miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 1,15 m; Alan Palos (5 b) – I miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,22 m.
Nasza szkoła umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji drużynowej. Kolejne zawody, jeśli pogoda pozwoli, odbędą się 04.05.17 r. o godz. 13.30.
Turniej szachowy "ROBKOL-OPEN'2017"
22.04.2017 r.    
  22 kwietnia 2017 r. Szkoła Podstwowa nr 1 była gospodarzem ciekawego turnieju szachowego "ROBKOL-OPEN'2017". Był to drugi etap rywalizacji. W poprzednim miesiącu zawody odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaniewicach. Sobotni turniej składał się z 9 rund systemem P - 10+5. Do rywalizacji przystąpiło aż 50 zawodników z Łowicza, Domaniewic, Nieborowa, Skierniewic, Zdun i Bąkowa. Nasi szachiści nie zawiedli. Jedynkę reprezentowało 12 zawodników. Wszyscy zagrali na miarę swoich możliwości, a najwyższe miejsce z "Jedynkowiczów" zajęła Paulina Łazarska (V b). Oprócz niej do rywalizacji stanęli również: Magdalena Walczak (VI a), Leon Tybuś (VI a), Dominik Wilk (VI a), Maciej Kutkowski (VI a), Bartosz Dębiński (V c), Krystian Tomaszkiewicz (6 b), Emmanuel Topolski (V c), Małgorzata Karolak (II b), Mikołaj Gajda (III b), Mateusz Osiecki (VI a), Franciszek Wojciechowski (V c). Na zakończenie pani dyrektor Teresa Sokalska - Lebioda wręczyła pamiątkowe puchary dla najlepszych zawodników w kategoriach: open, najlepsza dziewczyna, najlepszy junior, najlepszy zawodnik w kategorii 1400, najlepszy zawodnik SP1 Łowicz.
Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych
19.04.2017 r.    
  W dniu 12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, w trakcie której członkowie Szkolnego Koła Teatralnego wystawili sztukę napisaną przez p. Magdalenę Tręboszkę.
Przedstawienie było zrealizowane we współpracy z p. Katarzyną Portasz, która zajęła się opracowaniem efektów dźwiękowych oraz przygotowała do występu chór szkolny. Ten -jak zwykle- oczarował słuchaczy profesjonalnością, werwą oraz siłą wykonania utworów muzycznych.
 Na uwagę zasługuje uczennica z klasy VI a- Maja Lis, która partiami przepięknie zaśpiewała piosenkę Stanisława Sojki pt.: „Tolerancja”.
W sztuce wystąpili następujący uczniowie- członkowie Koła Teatralnego:
Łukasz Więcek- kl. V c, Marcelina Guzek- kl. IV c, Anita Jabłońska- kl. IV a, Maksymilian Lewandowski- kl. V c, Anna Cichy- kl. V c, Franciszek Wojciechowski- kl. V c, Gabriela Chlebna- kl. IV c, Weronika Cichy- kl. V c, Michał Zakrzewicz- kl. V c.
 Tekst sztuki nawiązywał do jednego z symboli związanych z Wielkanocą-jajka. Co roku wkładamy je do święconki, ale czy zastanawialiśmy się, co one tak naprawdę oznaczają? Wiemy wszakże, że to symbol narodzenia i nowego życia-życia wiecznego… Jak je osiągnąć? Co robić? Jak postępować na co dzień? 
W odpowiedzi na te pytania Koło Teatralne odegrało scenki z życia szkolnego, których przesłanie było proste: bądź tolerancyjny, dobry, miły dla innych, ofiarny, pomagaj słabszym…
W sztuce wykorzystano również wiersz T. Rożewicza pt.: „Przepaść”. W przygotowaniach do uroczystości wzięli udział także inni nauczyciele: p. Iwona Górska, która opracowała piękny wystrój sceny, p. Anna Bury, s. Justyna, p. Justyna Kocemba, p. Robert Graczyk i p. Artur Rożniata.
 Uroczystość uświetnił również swoją obecnością pan burmistrz Łowicza -Krzysztof Jan Kaliński, który wręczył kwiaty pani dyrektor Teresie Sokalskiej- Lebiodzie, gratulując jej zwycięstwa w konkursie na sprawowanie funkcji dyrektora SP1 przez kolejnych pięć lat.
  Na zakończenie  zwycięzcy konkursu szkolnego na wiosenny wystrój klas otrzymali słodkie upominki w postaci torby pełnej lizaków.
Szanowni Państwo! Kochani Uczniowie! 
Drodzy Przyjaciele Jedynki!
10.04.2017 r.
   Która szkoła podstawowa w Łowiczu jest najfajniejsza? Gdzie uczniowie nie tylko siedzą w szkolnych ławkach, ale i poznają świat? Gdzie uczniowie mogą próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia? Gdzie można znaleźć wśród pedagogów wsparcie? Jeśli sądzicie, że w murach Szkoły Podstawowej nr 1, prosimy o oddanie głosu w II edycji plebiscytu na „Najfajniejszą Szkołę Podstawową w Powiecie”. 
Oto link:
   Głosować mogą uczniowie, ich rodziny, pedagodzy i oczywiście absolwenci. Plebiscyt potrwa do 28.04.2017 r. Głosować można na dwa sposoby: śląc SMS-y lub przez Facebooka.
 Miłej zabawy!
Nasz uczeń trzeci w Polsce w konkursie baśniowym!
07.04.2017 r.    
 W tegorocznej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego i Literackiego organizowanego przez Centrum Edukacji "LECTURA" uczeń z klasy IV c-Maciej Smolczewski zdobył trzecie miejsce w kategorii: praca plastyczna.
Dodatkowo- za wieloletni udział w konkursie- nasza szkoła otrzymała nagrodę w postaci drukarki. Maćkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole!
Wyniki pozostałych tegorocznych konkursów polonistycznych
1. „Szkolny Mistrz Ortografii”
   W dniu 27 lutego 2017 r. odbył się coroczny konkurs ortograficzny, w którym wzięło udział 35 uczniów z klas: IV a, IV c, V b, VI b i VI a.
W kategorii uczniów klas czwartych najlepsi okazali się:
1. Natalia Rześna- kl. IV c
2. Wiktoria Brzozowska-kl. IV a
3. Jakub Tarkowski-kl. IV a.
W kategorii uczniów z klas: V-VI najlepsi są:
1. Hanna Multan-kl.VI b
2. Aleksander Owczuk- kl.VI c
3. Laura Kruszczyńska-kl.VI a.
Gratulujemy!
Nagrody zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.
2.Powiatowy Konkurs Czytelniczy
  W dniu 3 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do corocznego  Powiatowego Konkursu Czytelniczego, organizowanego przez  Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.   Spośród wszystkich uczestników etapu szkolnego  największą wiedzą na temat przeczytanej literatury konkursowej wykazali się:
1. Hanna Multan, kl.VI b
2. Franciszek Wojciechowski, kl. V c.
  Z powodu choroby Hania nie wzięła udziału w finale konkursu i naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy V c-Franciszek Wojciechowski.
3.Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Pingwin 2016”
  21 listopada 2016r. 15  uczniów  naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepiej wypadł Jan Anyszewski (8.m-ce w kraju) z klasy V c, uzyskując dyplom wyróżnienia. Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Dębiński z klasy V c (17.m-ce w Polsce), a na trzecim uplasował się Wiktor Owczuk z klasy VI c (21.m-ce w kraju).
  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania.
Gratulujemy!
4.Ogólnopolski Test Ortograficzny
  25 października 2016 r. nasi uczniowie sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne, rozwiązując Ogólnopolski Test Ortograficzny. Było ich dziesięcioro. Najlepsi (wśród uczniów naszej szkoły) okazali się:
1. Hanna Multan, kl.VI b-wyróżnienie (15.m-ce w kraju)
2. Laura Kruszczyńska, kl. VI a (24.m-ce w Polsce)
3. Jan Anyszewski, kl. V c (28.m-ce w kraju).
 
Maciej Kutkowski laureatem 
w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego
07.04.2017 r.    
  Maciej Kutkowski uczeń klasy VI a został laureatem Powiatowego Konkurs Języka Angielskiego. Wyniki konkursu międzyszkolnego ogłoszono 7 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie. Od lutego do marca zorganizowano aż sześć konkursów międzyszkolnych w tym ortograficzny oraz języka angielskiego. W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w III kategorii wiekowej (klasy V-VI) III miejsce zajęła Hanna Multan z klasy VI b.
GRATULUJEMY!
Z SZACHAMI W JEDYNCE
07.04.2017 r.    
  Za nami kolejny piątek z szachami w Jedynce. 7 kwietnia 2017 r. do rywalizacji przystąpiło 22 szachistów z naszej szkoły, którzy walczyli w systemie P-10 przez 7 rund. Tym razem górą były dziewczęta. Świetne zawody rozegrała Magdalena Walczak (VI a), która wygrała swój pierwszy turniej z cyklu Jedynkowej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze grała również Paulina Łazarska (V b), która dopiero w ostatnich rundach złapała lekką "zadyszkę" i ostatecznie zakończyła rywalizację na trzeciej pozycji. Trzecia ze startujących w tym dniu dziewcząt - Małgosia Karolak (II b) zajęła wysokie, ósme miejsce. Drugie miejsce w turnieju wywalczył Maciej Kutkowski (VI a). Słabszy występ zanotował lider rankingu - Leon Tybuś (VI a), który ukończył zawody na piątej pozycji. Ogromne brawa należą się również debiutującym w turnieju szachistom, którzy odważnie rywalizowali z bardziej doświadczonymi kolegami. Byli to Mateusz Sierota (V c), Aleksander Owczuk (VI c) i Konstanty Sumiński (VI c). W kategorii uczniów klas III-IV najlepszy był Gabryś Topolski (IV  c), a wśród uczniów klas I-II najwyżej został sklasyfikowany Marcel Grażka (II b). Do końca tegorocznej edycji JLS zostały już tylko dwa turnieje. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do rywalizacji na deskach 5 maja 2017 r.
Aktualna tabela Jedynkowej Ligi Szachowej - kliknij tutaj aby zobaczyć.
Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w pływaniu
6.04.2017 r.    
 W dniu 06.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu. Wystartowało w nich 40 uczniów z klas III-VI w 22 kategoriach.
RUSZA AKCJA „CZYTAMY W ORYGINALE"
05.04.2017 r.    
  Zachęcamy do czytania w oryginale. W bibliotece pojawiły się nowe tytuły książek języku angielskim.
Kolekcja „Czytamy w oryginale” zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Seria została przygotowana w ramach Biblioteki Newsweeka z myślą o uczniach, którzy chcę doskonalić język angielski czytając światowe bestsellery w oryginale.
Pod koniec maja zostanie zorganizowany konkurs „Bookworms”, którego celem będzie sprawdzenie wiedzy z przeczytanej lektury pt. „The Secret Garden”.
Osoby chętne do wzięcia udziału w szkolnym konkursie mogą zapisywać się u pani Małgorzaty Muras.
Zapraszamy!!!

Mistrzostwa szkoły w siatkarskiej rzucance chłopców
4.04.2017 r.    
 Mistrzostwa rozpoczęły w dniu 27.03.17 turniejami klas III i IV. W obu wystartowało po 5 zespołów, które rozgrywały swoje mecze wg systemu argentyńskiego.
Najlepsze drużyny turnieju klas III:
1.    „Super Czwórka” w składzie: Maciej Brzozowski, Dominik Nowak, Adrian Kołodziejczyk, Jakub Plichta,
2.    „FC Łowicz”: Filip Domińczak, Oliwier Nowak, Mateusz Czerbniak,
3.    „FC DAB”: Wojciech Jabłoński, Mikołaj Gajda,
4.    „Karaluchy”: Antoni Charążka, Igor Pietrzak.
Najlepsze drużyny turnieju klas IV:
1.    „Teletubisie” w składzie: Albert Kaźmierczak, Gabriel Topolski,
2.    „Pelikan Łowicz”: Jakub Tarkowski, Mateusz Kołaczyński,
3.    „FC Gołębie”: Brajan Mrozowicz, Fabian Bronner,
4.    „MEM”: Eryk Kazuń, Mikołaj Grzegorek, Mikołaj Myślin.
   Następnie odbyły się mecze barażowe po których awans do turnieju klas V uzyskały trzy najlepsze drużyny z turnieju klas czwartych i najlepsza drużyna z turnieju klas III.
Turniej klas V odbył się w dniu 31.03.17 i wzięło w nim udział 11 zespołów. Mecze rozrywano system argentyńskim, a najlepsza czwórka zespołów uzyskała awans do turniej u o mistrzostwo szkoły z klasami szóstymi.
Najlepsze cztery zespoły w turnieju klas V:
1.    „Rock Stars” w składzie: Alan Palos, Gracjan Zakrzewski,
2.    „Mocno Gazowany Jogurt”: Mateusz Sierota, Tomasz Cyganiak,
3.    „FC Gołębie”: Brajan Mrozowicz, Fabian Bronner,
4.    „Super Czwórka”: Maciej Brzozowski, Jakub Plichta, Dominik Nowak, Adrian Kołodziejczyk.
Turniej o mistrzostwo szkoły odbył się w dniu 04.04.17 i wystartowało w nim 8 zespołów. Mecze rozgrywano systemem argentyńskim. Najlepsze drużyny mistrzostw:
1.    „Gazowany Jogurt” z klasy 6a w składzie: Filip Stobiecki, Dominik Wilk,
2.    „Rock Stars” (5b): Alan Palos, Gracjan Zakrzewski,
3.    „FCB” (6b): Dariusz Kwiatkowski, Kacper Mróz,
4.    „FC Wiśnioki” (6c): Dawid Szachogłuchowicz, Wiktor Owczuk.
Wyróżniający się zawodnicy mistrzostw: Filip Domińczak (2d), Mikołaj Gajda (3d), Maciej Brzozowski (3c), Dominik Nowak (3d), Jakub Plichta (3d), Brajan Mrozowicz (4c), Fabian Bronner (4c), Jakub Tarkowski (4a), Albert Kaźmierczak (4c), Mateusz Sierota (5c), Alan Palos (5b), Gracjan Zakrzewski (5b), Dawid Szachogłuchowicz (6c), Filip Stobiecki (6a), Dominik Wilk (6a), Dariusz Kwiatkowski (6b).
Konkurs na wiosenny wystrój klas rozstrzygnięty!
31.03.2017 r.    
  W dniu 31 marca 2017 r. wyłoniono zwycięzców konkursu ogłoszonego na łamach trzeciego numeru gazetki szkolnej „Nowinki z Jedynki”. Zadanie polegało na jak najpiękniejszym udekorowaniu sal lekcyjnych z okazji nadejścia wiosny. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie klasy, które walczyły o miano „najpiękniejszej”, stanęły na wysokości zadania. W salach pojawiły się kolorowe kwiatki, wstążki, bazie, zielone trawy i oczywiście-prawdziwa Pani Wiosna, która na chwilę przysiadła na gazetkach ściennych. Konkurs trzeba było jednak zakończyć, a zwycięzcy musieli zostać wyłonieni. 
Po burzliwych naradach jury ustaliło następującą listę nagrodzonych:
klasy I-III:
1. miejsce-klasa III a (wych.: p. Agnieszka Mielczarska)
2. miejsce-klasa I b (wych.: p. Katarzyna Portasz)
3. miejsce-klasa II b (wych.: p. I. Nierobisz) i klasa II d (wych.: p. Róża Juszczak-Terebińska)
wyróżnienie:
klasa III b (wych.: p. Małgorzta Podleśna);
klasy IV-VI:
1.miejsce-klasa V b (wych.: p. Magdalena Zielińska-Koza)
2.miejsce-klasa VI b (wych.: p. Katarzyna Wysocka)
3.miejsce-klasa VI a (wych.: p. Paweł Wysocki)
wyróżnienie:
klasa V c (wych.: p. Robert Graczyk).
 Wszystkim uczniom gratulujemy!
Światowy Dzień Czytania Tolkiena
25.03.2017 r.    
 Na 25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Obchodzić go można na różne sposoby. Uczniowie klasy VI a i V b pod kierunkiem polonistki, pani Magdaleny Zielińskiej – Koza wybrali się 27 marca 2017 r. do Biblioteki Pedagogicznej w Łowiczu na zajęcia popularyzujące autora literatury fantasty. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z najciekawszymi faktami z biografii  pisarza, wspólnie czytali fragmenty „ Hobbita” i „Władcy Pierścieni”, uczestniczyli w konkursie, sprawdzającym ich wiedzę o krasnoludach i elfach – bohaterach mitycznego świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja plakatów popularyzujących dorobek literacki twórcy mitologii Śródziemia, które wykonali uczniowie z klasy VI b i V b.
Kolejny rejon Igrzysk Młodzieży Szkolnej
drużyny dziewcząt naszej szkoły,
tym razem w mini piłce koszykowej!
16.03.2017 r.    
  W dniu 16.03.2017 r. w hali OSiR III w Skierniewicach, odbyły się zawody rejonowe w mini koszykówce dziewcząt.
Wyniki:
SP Bolimów - SP Biała Rawska - 19 : 7
SP nr 9 Kutno - SP nr 1 Łowicz - 56 : 15
SP nr 9 Skierniewice - SP Bolimów - 28 : 16
SP nr 1 Łowicz - SP Bolimów - 32 : 28 (28 : 28) I dogrywka.
SP nr 9 Kutno - SP nr 9 Skierniewice - 63 : 12
Kolejność w turnieju:
1. SP 9 Kutno (awans do finału wojewódzkiego)
2. SP 9 Skierniewice
3. SP 1 Łowicz
4. SP Bolimów
5. SP Biała Rawska
  Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Malina Wójcik, Julia Wosiewicz, Klaudia Zawadzka, Łucja Zagawa, Aleksandra Rudnicka, Laura Kruszczyńska, Michalina Iwańska, Julia Gędek, Weronika Matyjas, Bogumiła Czubik, Patrycja Zabost, Jagoda Wójcik, Weronika Świątkowska.

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
13.03.2017 r.    
Szanowni Rodzice! Kochani Uczniowie!
Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i czynny udział w IV edycji projektu „Wszystkie Kolory Świata".   
Jesteście wspaniali!!!
Pokazaliście, że nie jest Wam obojętny los najbiedniejszych, potraficie i chcecie pomagać. Powstało 16 szmacianych zabawek – przepięknych! Sprzedaż laleczek cieszyła się dużym zainteresowaniem, każda  lalka znalazła dom i przyjaciela.
W czwartkowy wieczór (12 stycznia 2017 r.)  udało nam się zebrać 1061.00 zł. na rzecz dzieci w Angoli. Pieniążki zostały przekazane wraz ze sprawozdaniem z przebiegu akcji na konto UNICEF Polska.
Akcja dobiegła końca, jednak chcemy zawalczyć o koncert Majki Jeżowskiej w murach naszej szkoły, dlatego też prosimy o głosy na oficjalnym fan page-u projektu „Wszystkie Kolory świata” na portalu społecznościowym Facebook w terminie 10.03.2017 r. (od godz. 11.00) – 17.03.2017 r. (do godz. 11.00).
Lalka wykonana przez uczniów klasy II b pod kierunkiem Marcela i jego mamy prezentuje naszą szkołę w „Konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę projektu” .
© MEMORY MASTER
13.03.2017 r.    
 © MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla szkół gimnazjalnych oraz klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego (i testowany w kilku szkołach podstawowych w Wielkopolsce) jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki nowej formie konkursu uczniowie nie tylko mogą sprawdzić swoją wiedzę, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób zdobyć nową wiedzę.

W piątej edycji pojawiły się duże zmiany i nowości. Stworzona została darmowa aplikacja, która pozwoli ćwiczyć czasowniki nieregularne (dla telefonów z systemem Adroid: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.memorymaster.verbs i dla systemu Windows: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/memory-master-irregular-verbs/9nblggh4v67r.

Dziewczęta z Jedynki znów górą -
- tym razem w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
w mini piłce koszykowej.
Wysokie miejsce drużyny chłopców.
10.03.2017 r.    
  Zawody dziewcząt odbyły się w dniu 10.03.2017 r w hali OSiR nr 2 w Łowiczu. Sześć drużyn rywalizowało w dwóch grupach. Nasza drużyna występująca w składzie: Malina Wójcik, Klaudia Zawadzka, Łucja Zagawa, Julia Wosiewicz, Aleksandra Rudnicka, Julia Gędek, Bogumiła Czubik, Laura Kruszczyńska, Patrycja Zabost, Michalina Iwańska, Weronika Świątkowska, Weronika Matyjas, Katarzyna Kaczyńska pokonała w finale wyżej notowany zespół z Szkoły Podstawowej nr 2 i uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Skierniewicach.
1. Szkoła Podstawowa nr 1 Łowicz
2. Szkoła Podstawowa nr 2 Łowicz
3. Szkoła Podstawowa nr 4 Łowicz
4. SP Kocierzew
5-6. SP Bielawy
SP Bednary
  Zawody w kategorii chłopców odbyły się w dniu 13.03.2017r. w hali OSiR nr 2 w Łowiczu. Wystartowały w nich cztery drużyny, które rywalizowały systemem pucharowym.
1. SP 2 Łowicz
2. SP 1 Łowicz
3. SP 7 Łowicz
4. SP Dzierzgówek
  Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Łacheta, Mateusz Sierota, Dawid Szachogłuchowicz, Jan Kosiorek, Dominik Wilk, Alan Palos, Maksym Branicki, Dariusz Kwiatkowski, Krystian Tomaszkiewicz, Filip Stobiecki, Filip Deka. 

VII Turniej szachowy
10.03.2017 r.    
  W piątek 10 marca 2017 r. odbył się już siódmy w tym roku turniej, mający na celu wyłonienie szachowego mistrza naszej szkoły. Do rywalizacji stanęło aż 25 zawodników, co jest tegorocznym rekordem frekwencji. Już od pierwszej rundy turniej obfitował w niespodzianki, jednak po 7 rundach najlepszym okazał się jeden z faworytów - Krystian Tomaszkiewicz (6 b). Drugi był lider rankingu - Leon Tybuś (6 a). Świetne zawody rozegrał wracający po kilkumiesięcznym rozbracie z szachami Bartłomiej Piątkowski (6 a), który ukończył turniej na trzeciej pozycji, a przy odrobinie szczęścia mógłby być jeszcze wyżej. Tytuł najlepszej z dziewcząt wywalczyła Magdalena Walczak (6 a), a najwyżej sklasyfikowanym uczniem klas I-III okazał się Mikołaj Gajda (3 d).

1  2  3  4

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego