2016/2017 nr 4 - Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Łowiczu

Idź do spisu treści

Menu główne:

2016/2017 nr 4

Archiwum

1  2   4

Pracowity weekend naszych szachistów
21.11.2016 r.    
  W piątek 18 listopada do rywalizacji na deskach w ramach Jedynkowej Ligi Szachowej przystąpiło 17 szachistów. Turniej obfitował w niespodzianki, lider zmieniał się praktycznie w każdej rundzie, ale ostatecznie zwyciężył podobnie jak w październiku Leon Tybuś (VI a) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji ogólnej (56 pkt.). Świetne zawody rozegrała Paulina Łazarska (V b), która zajęła drugie miejsce w turnieju. Na najniższym stopniu podium tym razem znalazł się Maciej Kutkowski (VI a), który po trzech turniejach traci do lidera 12 punktów. Aktualna tabela JLS w załączniku - link
Nie wszyscy jeszcze ochłonęli po piątkowych emocjach, a w sobotę nasi szachiści przystąpili do kolejnych pojedynków. 
   W VIII Pucharze Dyrektora OSiR Łowicz w szachach szybkich udział wzięli: Leon Tybuś (VI a), Maciej Kutkowski (VI a), Krystian Tomaszkiewicz (VI a), Paulina Łazarska (V b), Bartosz Dębiński (V c), Magdalena Walczak (VI a), Franciszek Wojciechowski (V c) i Małgorzata Karolak (II b) oraz grający opiekunowie Paweł Wysocki i Łukasz Kosmala. W stawce 46 zawodników nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. W kategorii juniorów trzecie miejsce zajął Krystian Tomaszkiewicz (VI b), tytuł najlepszej z dziewcząt trafił do Magdaleny Walczak (VI a), w kategorii początkujących drugi był Bartosz Dębiński (V c), a trzeci Leon Tybuś (VI a). W kategorii do lat siedmiu drugie miejsce zajęła Małgorzata Karolak (II b). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
Niezwykła lekcja kaligrafii
14.11.2016 r.    
  14 listopada 2016 r. uczniowie klasy 4 c (wraz z nauczycielką j. polskiego - p. Magdaleną Tręboszką) udali się do Muzeum w Łowiczu na zajęcia połączone z warsztatami plastycznymi. Dotyczyły one kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania.
   W pierwszej części spotkania, wzbogaconej prezentacją multimedialną, prowadząca zajęcia w szeroki, fachowy ale i przystępny uczniom sposób przedstawiła historię piśmiennictwa.
Uczniowie mogli więc zobaczyć zdjęcia  najstarszych malowideł skalnych w jaskini Lascaux, dowiedzieli się, jak wyglądały kamienne inskrypcje w starożytnym Egipcie, tabliczki gliniane z pismem klinowym, papirus egipski i pergamin ze skór zwierzęcych, tabliczki do pisania i tabliczki łupkowe oraz listy na korze brzozowej - tzw. gramoty. Zobaczyli zdjęcia  najstarszych ksiąg rękopiśmiennych z XI wieku oraz poznali postać Jana Gutenberga i dowiedzieli się o jego prasie drukarskiej z 1455 r.
    W drugiej części spotkania dzieci miały możliwość pisania patykiem, gęsim piórem i stalówką.
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju
8.11.2016 r.    
  Zawody w kategorii dziewcząt rozegrano w dniu 08.11.2016 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu. W stawce pięciu zespołów nasza drużyna okazała się najlepsza. Awans do zawodów powiatowych uzyskały zespoły: SP nr 1 i SP nr 7 w Łowiczu. 
Klasyfikacja końcowa:
1. SP 1 Łowicz
2. SP 7 Łowicz
3. SP 4 Łowicz
Zwycięski zespół grał w składzie: Malina Wójcik, Julia Wosiewicz, Łucja Zagawa, Klaudia Zawadzka, Laura Kruszczyńska, Aleksandra Rudnicka, Natalia Brochocka, Bogumiła Czubik.
 W dniu 08.11.2016r. w Łowiczu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 odbyły się także zawody unihokeja w kategorii chłopców, w których wystąpił  komplet sześciu zespołów. Nasza drużyna po zaciętej walce uległa w półfinale i zajęła ostatecznie III miejsce.
 Klasyfikacja końcowa:
1. Pijarska SP w Łowiczu
2. SP nr 7 w Łowiczu
3. SP nr 1 w Łowiczu
Skład drużyny chłopców: Filip Stobiecki, Dominik Wilk, Filip Deka, Krystian Tomaszkiewicz, Dariusz Kwiatkowski, Wiktor Owczuk, Kacper Łacheta, Alan Palos, Dawid Kobierecki, Mateusz Sierota, Jan Kosiorek, Tomasz Cyganiak. 
Świętujemy Niepodległą!
8.11.2016 r.    
 „Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada.
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.”
   8 listopada 2016r. uczniowie klasy 5 b wraz z nauczycielką języka polskiego- p. Magdaleną Zielińska- Kozą  udali się do Muzeum w Łowiczu na  zajęcia  patriotyczne pt.: „Świętujemy Niepodległą” .
W pierwszej części zajęć przedstawione zostały zagadnienia związane z odzyskaniem niepodległości Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Łowicza. Omówiono działalność różnorodnych politycznie środowisk polskich, ich koncepcje organizacji przyszłego państwa oraz strategie walki o ich urzeczywistnienie. Ukazane zostały postawy mieszkańców Łowicza wobec wydarzeń 1918 r., udział w tworzeniu struktur władzy państwowej i atmosfera pierwszych dni Niepodległości. W drugiej części warsztatów uczestnicy przygotowali  kokardy w barwach narodowych.  
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu ratują dzieci w Afryce!
3.11.2016 r.    
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.
 „Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach ( u nas po raz drugiJ). Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. 
Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
 Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.
Serdecznie zapraszamy!
                    Koordynatorzy akcji: Magdalena Zielińska- Koza, Małgorzata Muras, Anna Olko

Gość w klasie II b
3.11.2016 r.    
  W czwartek 3 listopada 2016 r. uczniowie klasy II B gościli mamę swojej koleżanki Mai. Mama dziewczynki jest pielęgniarką. Opowiadała o swojej ciekawej, bardzo odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przyniesione przez panią akcesoria, dokonywały pomiaru ciśnienia, słuchały uderzeń serca korzystając ze stetoskopu, próbowały zakładać opatrunki. Chętni uczniowie mogli przymierzyć stroje obowiązujące w szpitalu na bloku operacyjnym. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał upominek związany z tematem spotkania.
Lekcja zdrowia
28.10.2016 r.    
  28 października uczniowie klasy 3 a wzięli udział w „Lekcji Zdrowia”, która jest częścią programu wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej „Owoce i warzywa w szkole”. W oparciu o „Piramidę Zdrowego Żywienia” dzieci odpowiadały na pytania na temat zasad właściwego odżywiania i roli owoców i warzyw oraz przetworów mlecznych w codziennej diecie. Czytały przygotowane wierszyki „Witaminy”, „Zdrów jak ryba” itp. Następnie przy pomocy pracowników Sekcji Informacji i Promocji Agencji Rynku Rolnego OT Łódź dzieci przygotowały przepyszne szaszłyki owocowo-warzywne, kolorowe kanapeczki i koreczki oraz pełen witamin koktajl. W dalszej części nastąpiła degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw. Wszystkie dzieci z ogromnym apetytem zajadały przygotowane przez siebie posiłki, jednak największym powodzeniem cieszyły się szaszłyki owocowo-warzywne. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały prezenty oraz Dyplomy Uczestnictwa w „Lekcji Zdrowia”. Uczniowie  podziękowali za bardzo ciekawe zajęcia i wspólną podczas nich zabawę.
Spacerkiem wśród słowników
28.10.2016 r.    
  W dniu 28 października 2016 r. klasa IV a, pod opieką nauczycielki języka polskiego, wzięła udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Łowiczu. 
  W części pierwszej wzbogaconej prezentacją multimedialną uczniowie poznali różne klasyfikacje słowników, a prowadząca zajęcia pokrótce zaprezentowała każdy z nich.
  W części warsztatowej zajęć dzieci same korzystały z różnych słowników i objaśniały ich przeznaczenie.
Kolejne sukcesy naszych drużyn,
tym razem w powiatowych IMS w sztafetach pływackich.
25.10.2016 r.    
  Zawody rozegrano  25.10.2016 r. w Pływalni Miejskiej w Łowiczu. Nasze drużyny zajęły: dziewczęta – I miejsce, chłopcy – II miejsce i uzyskały awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 09.11.2016 w Skierniewicach. Gratulujemy!
Skład drużyny dziewcząt: Michalina Kędzia, Alicja Lesiak, Marta Czubik, Agata Popławska, Laura Kruszczyńska, Zuzanna Markus, Julia Wosiewicz, Bogumiła Czubik, Amelia Iwanowska, Jagoda Wójcik, Aleksandra Sokalska, Malina Wójcik.
Skład drużyny chłopców: Hubert Grzesiak, Maciej Brzozowski, Mikołaj Grzegorek, Bastian Stobnicki, Filip Deka, Filip Bednarski, Maksym Branicki, Dominik Wilk, Eryk Kazuń, Mateusz Sierota.
Z wizytą w teatrze i kręgielni
25.10.2016 r.    
  We wtorek 25 października 2016 r. uczniowie klasy IV a i IV c pod opieką nauczycieli (p. M. Tręboszki, p. J. Owczarczyk i p. Ł. Kosmali) wyruszyli do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt.: „Konik Garbusek” w reżyserii Tomasza Grochoczyńskiego.
Ta sztuka to wesoła opowieść o przygodach czarodziejskiego konika Garbuska, jego przyjaciela Wani oraz niezbyt mądrego cara. Bohaterowie przeżywają niezwykłą podróż, pełną niebezpieczeństw, ale dzięki odwadze i pomocy czarów udaje im się pokonać różne przeciwności losu i podstępy złych ludzi, aby ostatecznie zdobyć dobrą sławę, miłość Cud Dziewczyny i wysoką pozycję w carskiej stolicy.
„Konik Garbusek” to niezapomniana zabawa i lekcja dobrego wychowania dla najmłodszych. Spektakl wszystkim się  podobał, tym bardziej, że partie dialogowe wzbogacono oprawą muzyczną na żywo (skrzypce i akordeon).           
            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kręgielni Arturo Bowling Club w Galerii Wisła w Płocku. Bowling jest dziś jedną z najatrakcyjniejszych gier towarzyskich i sportowych. Nie wymaga żadnych wybitnych zdolności ani warunków fizycznych. Nie potrzeba wgłębiać się też w skomplikowane zasady gry. Nie trzeba również martwić się o prowadzenie zapisu punktacji, aby wyłonić zwycięzcę rywalizacji, bo zrobi to za nas automatyczny system naliczania punktów. Nam pozostaje jedynie wybrać kulę i rzucając nią, przewrócić więcej kręgli niż przeciwnik.
Przez godzinę uczniowie z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem rzucali kulą bowlingową. Zabawa była wyśmienita!
Lekcja biblioteczna w klasie 4 c
24.10.2016 r.    
  24 października 2016 r. uczniowie klasy 4c, wraz z nauczycielką języka  polskiego- p. M. Tręboszką, wzięli udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez p. Jolantę Pokorską-kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Łowiczu.
W pierwszej części zajęć uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat różnego rodzaju słowników.
W części warsztatowej dzieci wykorzystywały zdobytą wiedzę w praktyce-mogły obejrzeć poszczególne woluminy i przeczytać wybrane hasła słownikowe.
Lekcja historii
26.10.2016 r.    
  W dniu 24 października 2016 r. uczniowie klasy 6 a pod opieką p. Pawła Wysockiego udali się do łowickiego muzeum, na lekcję "Łowicz i okolice w Powstaniu Styczniowym". Uczniowie poznali szczegóły walk powstańczych toczonych w Księstwie Łowickim, sylwetki łowiczan zaangażowanych w walkę narodowowyzwoleńczą, bilans powstania. Wykład z prezentacją eksponatów wygłosił p. Tomasz Romanowicz. Zdobyta wiedza na pewno przyda się w piątek na klasówce z historii. 
Październikowy turniej Jedynkowej Ligi Szachowej 
21.10.2016 r.    
  Za nami druga kolejka Jedynkowej Ligi Szachowej. W tym roku rywalizacja jest bardzo wyrównana i bardzo trudno wytypować zwycięzcę. Faworytami do końcowego triumfu są Krystian Tomaszkiewicz (6b), Leon Tybuś (6a) i Maciej Kutkowski (6a). W październiku Pewne zwycięstwo odniósł Leon, który tego dnia był nie do pokonania. Drugi był Maciej Kutkowski, a na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Dębiński (5c), osiągając swój najlepszy wynik w dotychczasowych występach. Życiowy sukces osiągnął również Franciszek Wojciechowski (5c), który był czwarty. Najlepszą z dziewcząt okazała się Magdalena Walczak (6a). Na następny turniej zapraszamy 25 listopada. 

I miejsce w powiatowych IMS
w mini piłce ręcznej
21.10.2016 r.    
  W rozegranych w dniu 21.10.2016 w hali sportowej OSiR nr 2 w Łowiczu drużyna dziewcząt wywalczyła I miejsce i uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Rawie Mazowieckiej w dniu 15.11.2016 r.
Skład drużyny: Klaudia Zawadzka - Bogumiła Czubik (8), Malina Wójcik (8), Julia Wosiewicz (3), Natalia Brochocka, Zuzanna Markus, Laura Kruszczyńska, Łucja Zagawa i Aleksandra Rudnicka. Gratulujemy!
Pierwszy numer  gazetki szkolnej trafił w ręce uczniów!!!
21.10.2016 r.    
  Już we wtorek 18 października 2016 r. ukazał się długo wyczekiwany  pierwszy numer  naszej  gazetki  szkolnej pt.: „Nowinki z „Jedynki””.
 Tytuł wybrali sami uczniowie, a redakcją  czasopisma zajęli się nauczyciele: pani Magdalena Zielińska-Koza, pan Paweł Wysocki i pani Magdalena Tręboszka. Autorem jednego artykułu był również uczeń z klasy 6a-Maciej Kutkowski.
  Gazeta cieszyła się ogromnym  zainteresowaniem uczniów, do tego stopnia, że  początkowy nakład okazał się niewystarczający i trzeba było dodrukować brakującą ilość egzemplarzy.
  Obecnie uczniowie już pracują nad kolejnymi artykułami i wywiadami do drugiego numeru gazetki, który ukaże się na początku grudnia.
  Redakcja z utęsknieniem czeka na uczniowskie  teksty!
 Święto Edukacji Narodowej
14.10.2016 r.    
  W dniu 14.10.2016 r. uczniowie klas I - VI spotkali się, aby uczcić wraz z nauczycielami obchody Dnia Edukcji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV b i IV c pod opieką wychowawców: p. Iwony Górskiej i p. Łukasza Kosmali. Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu pt. "Bajka o złotej rybce" napisanym przez p. Iwonę Górską. W rolach głównych wystąpili następujący uczniowie - żona: Marcelina Guzek oraz Jagoda Wójcik, mąż: Bastian Stobnicki, złota rybka: Marta Czubik oraz Małgorzata Łysio, służba: Maksymilian Frontczak oraz Urszula Dzięgielewska. Narratorkami bajki były: Oliwia Kędziora oraz Nikola Nowak. Bajka miała swoje główne przesłanie: chciwość nigdy nie popłaca, trzeba doceniać to co w życiu mamy.
  Dla uczniów klas pierwszych był to ważny dzień, gdyż odbyło się ich uroczyste ślubowanie. W części oficjalnej dyrektor Teresa Sokalska - Lebioda nagrodziła nauczycieli i pracowników szkoły: Cichal Balbina, Graczyk Robert, Jezierska Aneta, Kocemba Justyna, Lis Danuta, Nierobisz Iwona, Olko Anna, Portasz Katarzyna, Rożniata Artur, Sieradzińska Zofia, Wysocki Pawel, Zalewska Anna, Dańczak Aneta, Igielska Mariola, Kowalczyk Jolanta, Pernak Andrzej, Wysocka Jolanta. Gratulujemy nagrodzonym!
 Łowickie koguty pofrunęły do "Jedynki"
12.10.2016 r.    
  W dniu 12.10.2016r. (w ramach edukacji regionalnej) uczniowie klasy 5 c wraz z nauczycielką języka polskiego - p. Magdaleną Tręboszką - wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych na terenie Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.
  W części pierwszej połączonej z prezentacją multimedialną dzieci mogły poznać wiele ciekawostek na temat dawnych zwyczajów Łowicza i jego okolic, dotyczących stroju panny młodej i tradycyjnego ubioru ludowego czy  wyposażenia i wyglądu łowickich chat.
 Uczniowie poznali także etapy powstawania tradycyjnej łowickiej wycinanki, uczyli się nazewnictwa związanego z tym tematem, a w drugiej części zajęć - warsztatowej - sami wykonywali taką pracę plastyczną, bazując na informacjach i zdjęciach z pierwszej części spotkania. Każdy uczestnik zajęć wyklejał kolorowym papierem swojego koguta, a najlepsze prace ozdobiły klasową gazetkę.
Udane starty naszych drużyn w Powiatowych Igrzyskach 
Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych
11.10.2016 r.    
    W rozegranych w dniu 11.10.2016 w niezbyt sprzyjających warunkach zawodach nasze drużyny zajęły drugie miejsca i uzyskały awans  do zawodów rejonowych które odbędą się 20.10.2016 w Rawie Mazowieckiej. Na uwagę zasługuje bieg Filipa Deki, który na swojej zmianie odrobił dużą stratę i wyprowadził sztafetę chłopców na premiowane awansem miejsce.
Klasyfikacja zespołów w kategorii dziewcząt:
1.    SP3 Łowicz
2.    SP1 Łowicz
3.    SP2 Łowicz
4.    SP Dzierzgówek
5.    SP4 Łowicz
Skład naszej drużyny: Marta Czubik, Klaudia  Kolos, Zuzanna Lewandowska, Natalia Brochocka, Nina Słoniewicz, Laura Kruszczyńska, Malina Wójcik, Patrycja Zabost, Julia Wosiewicz, Łucja Zagawa, Zuzanna Markus, Klaudia Golińska.
Klasyfikacja zespołów w kategorii chłopców:
1.    SP2 Łowicz
2.    SP1 Łowicz
3.    SP3 Łowicz
4.    SP Domaniewice
5.    SP Dzierzgówek
6.    SP4 Łowicz
Skład naszej drużyny: Filip Stobiecki, Dariusz Kwiatkowski, Konrad Gajewski, Alan Palos, Filip Deka, Maksymilian Tarczyński, Mikołaj Myślin, Albert Kaźmierczak, Brajan Mrozowicz, Dominik Wilk, Filip Bednarski, Eryk Kazuń.
XXIV Łowicki Bieg Trzeźwości
 o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza
01.10.2016 r.    
    W zawodach, które odbyły się 01.10.2016 r wystartowała pięćdziesięcioosobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły. Zawody były rozgrywane w dziesięciu kategoriach wiekowych. Celem imprezy jest popularyzacja sportu i zdrowego trybu życia, wolnego od używek. Organizatorami zawodów są Urząd Miejski, Łowickie Stowarzyszenie Abstynenckie „Pasiaczek” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łowiczu. Trójka najlepszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej otrzymała nagrody rzeczowe i dyplomy, ponadto najmłodsi medale, a starsi puchary.
Najlepsze wyniki reprezentantów naszej szkoły:
Szkoły podstawowe klasy I-II (rocznik 2009-2008)
Dziewczęta (200 metrów):
1. Aleksandra Czubik (Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu)
2. Patrycja Salkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu)
3. Natalia Sibielak (Szkoła Podstawowa w Bąkowie)
Szkoły podstawowe klasy III-IV (rocznik 2007-2006)
Dziewczęta (400 metrów):
1. Marta Czubik
(Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu)
2. Jagoda Wójcik
(Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu)
3. Karolina Kwiatkowska 
(Szkoła Podstawowa w Łaguszewie)

 
Szkoły podstawowe klasy V-VI (rocznik 2005-2004)
Dziewczęta (500 metrów):
1. Julia Wosiewicz 
(Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu)
2. Maja Czerwińska 
(UKS Pijarski Klub Sportowy Łowicz)
3. Julia Surma 
(Szkoła Podstawowa w Bąkowie)

Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych
28.09.2016 r.    
    Zawody odbyły się w dniu 28.09.2016 w Uniejowie i były poprzedzone Wojewódzką Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego 2016/17. W zawodach wystartowało dwoje reprezentantów naszej szkoły. Bardzo wysokie 8 miejsce zajęła Julia Wosiewicz, a drugi nasz reprezentant Filip Deka uplasował w drugiej połowie stawki zawodników.
I Jedynkowy Turniej Szachowy
23.09.2016 r.    
     Mamy już za sobą pierwszy turniej z cyklu Jedynkowej Ligi Szachowej. Do rywalizacji przystąpiło 21 szachistów, którzy walczyli w systemie P-10 przez 7 rund. Po emocjonujących pojedynkach zwyciężył Krystian Tomaszkiewicz (VIb). Drugie miejsce zajął Leon Tybuś (VIa), a na najniższym stopniu podium stanął Maciej Kutkowski (VIa). Dyplomy przyznano również w kategorii dziewcząt. Tą kategorię wygrała Paulina Łazarska (5b) przed Magdaleną Walczak (VIa) i Małgorzatą Karolak (IIb). Wszystkie dziewczyny były również wysoko w klasyfikacji ogólnej. Ogromne brawa należą się również debiutującym w turnieju szachowym, którzy odważnie rywalizowali z bardziej doświadczonymi kolegami. Byli to Maciej Owczuk (IVb), Jakub Plichta (IIId), Miłosz Skonieczny (IIa), Karol Jabłoński (IIa) i Bruno Borys (IIIc). Rewelacją turnieju był Bartosz Dębiński (Vc), który zagrał swój najlepszy turniej i zajął bardzo wysokie, czwarte miejsce. Powodzenia w kolejnych turniejach życzą Paweł Wysocki i Łukasz Kosmala.
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
 w indywidualnych biegach przełajowych
20.09.2016 r.    
     W dniu 20.09.16 na łowickich Błoniach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły: w kategorii dziewcząt Julia Wosiewicz, która zajęła II miejsce i w kategorii chłopców Filip Deka, który ukończył bieg na III miejscu. W zawodach naszą szkołę reprezentowali również: Malina Wójcik, Bogumiła Czubik, Laura Kruszczyńska, Marta Czubik, Dariusz Kwiatkowski, Alan Palos, Maksymilian Tarczyński, Konrad Gajewski. 
Najlepsze piątki zawodników, które wywalczyły awans na zawody wojewódzkie w Uniejowie i miejsca pozostałych naszych reprezentantów.
Dziewczęta:
1. Julia Surma (SP Bąków)1
2. Julia Wosiewicz (SP 1 Łowicz)
3. Maja Czerwińska (Pijarska SPKP Łowicz)
4. Oliwia Rokicka (SP 3 Łowicz)
5. Magdalena Rykowska (SP 3 Łowicz)
Miejsca pozostałych reprezentantek naszej szkoły:
10.Laura Kruszczyńska
13. Marta Czubik
16. Bogumiła Czubik
21. Malina Wójcik
Bieg w kategorii dziewcząt ukończyły 34 zawodniczki.

 
Chłopcy:
1. Aleksander Sokół (SP 2 Łowicz)
2. Konrad Kaźmierski (Pijarska SPKP Łowicz)
3. Filip Deka (SP 1 Łowicz)
4. Jan Filipowicz (Pijarska SPKP Łowicz)
5. Szymon Kosmowski (SP 2 Łowicz)
Miejsca pozostałych reprezentantów naszej szkoły:
11.Dariusz Kwiatkowski
14.Konrag Gajewski
15. Alan Palos
17. Maksymilian Tarczyński
Bieg w kategorii chłopców ukończyło 26 zawodników.

Turniej o Puchar Prezesa Domu Ludowego
19.09.2016 r.    
     W ubiegłą sobotę obył się szósty turniej o Puchar Prezesa Domu Ludowego. Do rywalizacji stanęło 24 uczestników w wieku od siedmiu do 67 lat, którzy rywalizowali przez 9 rund w systemie P-10 +5. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Łazarska (5 b), Magdalena Walczak (6 a), Maciej Kutkowski(6 a), Leon Tybuś (6 a), Krystian Tomaszkiewicz (6 b), Oskar Szafarowicz (4 c) oraz opiekun grupy Paweł Wysocki. Najlepiej z „naszych” wypadł Krystian Tomaszkiewicz, który w kategorii juniorów zajął III miejsce. Brawa także dla naszych reprezentantek. Paulina Łazarska zajęła II, a Magdalena Walczak III miejsce w kategorii dziewcząt. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe upominki oraz książki, a najlepsi pamiątkowe puchary. Jednak najważniejsza była dobra zabawa i przyjemność czerpana z gry w szachy. Wszystkim uczestnikom turnieju gratuluję odwagi i życzę powodzenia w kolejnych zawodach.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
12 września 2016 r.
    Tak jak co roku we wrześniu, tak i w tym, w dniu 12 września 2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje głosy oddało 197 uczniów. 
Spośród 8 kandydatów największe poparcie uzyskali: Jakub Rożniata z klasy 5 c – 62 głosy, Laura Kruszczyńska z klasy 6 a – 35 głosów, Nadia Bednarek z  klasy 5 b -28 głosów, Franciszek Wojciechowski z klasy 5 c  – 22 głosy, Katarzyna Polak z klasy 5 a – 22 głosy, Paulina Łazarska z klasy 5 b - 12 głosów. 
   Funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego uczniowie ponownie powierzyli panu Pawłowi Wysockiemu.   
 Siódma edycja Pucharu Burmistrza Łowicza w szachach szybkich
12.09.2016 r.    
     W niedzielę 11 września odbyła się siódma już edycja Pucharu Burmistrza Łowicza w szachach szybkich. Wśród 32 uczestników znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. Szachowej rywalizacji z najlepszymi szachistami z Łowicza i okolic nie przestraszyli się: Małgorzata Karolak (2b), Eryk Węglewski (5b), Oskar Szafarowicz (4c) i Magdalena Walczak (6a). Wszyscy nasi reprezentanci dzielnie walczyli na szachownicach podczas 9 turniejowych rund. Świetny występ zanotowała Magda, która uzyskała w całym turnieju 5 punktów i w klasyfikacji dziewcząt zajęła drugie miejsce. Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszam wszystkich szachistów do udziału w kolejnym turnieju w naszym mieście.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 
01.09.2016 r.    
„Skończyły się wakacje, opadną liście z drzew,
opustoszały plaże i ucichł ptaków śpiew.
Marzenia o przygodach – zasną zimowym snem.
Spotkaliśmy się przed szkołą w jesienny zwykły dzień.”
         Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania w szkole. Za nami dwa miesiące wspaniałych, słonecznych i  beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać  słoneczne plaże, ciepłą wodę w jeziorze, błękit nieba, zabawy na podwórku do późnego wieczora, przejażdżki na rowerze, wrotkach czy hulajnodze, wakacyjne przygody, wycieczki i nowo poznanych przyjaciół. Wróciliśmy do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni cudownych wspomnień. Nadszedł czas na naukę i zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności!
Wszystkim życzymy owocnych wyników w nowym roku szkolnym!!!
  01 września 2016 roku o godz. 8.00 dla klas I-III, a o godz. 9.30 dla klas IV-VI, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

1  2   4

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego